Foreningen for hjertesyke barn

Fylkeslagene

Siste nytt

Foreslår mer forskning på frivillighet 21/05 09:00

Det bør settes av ressurser til videreføring av den forskningssatsningen som innen sivilsamfunn og frivillig sektor som i dag er etablert. Det er blant konklusjonene i Grund-utvalgets rapport som ble overlevert16.05.

Les mer

Høyere andel overvektige barn på landsbygda 18/05 10:46

Det er flere overvektige barn på landsbygda enn i byene. Det viser en ny artikkel i Tidsskrift for Den norske legeforening, med utgangspunkt i data fra Folkehelseinstituttets Barnevekststudie.

Les mer

Anne-Kari Holm går av etter hele seksten år i ExtraStiftelsen. 16/05 16:38

Etter å ha delt ut tre milliarder Extra-kroner i løpet av seksten år, går nå generalsekretær Ann-Kari Holm av med pensjon. Hun har vært generalsekretær helt siden Extra-spillet så dagens lys i 1996.

Les mer

Følg oss:

  • facebook

Julegaveutdeling

Både i 2008 og 2009 bidro folk over hele landet til at Foreningen for hjertesyke barn kunne møte opp på barneavdelingene før jul med gaver og overraskelser til de inneliggende pasientene. Gaver for over kr 350 000,- ble donert til de som ikke fikk feire julen hjemme. Barneavdelinger på sykehus i alle landets fylker har fått bidrag på grunn av gavmildheten hos enkeltpersoner land og strand rundt.

Aktuelle saker

Tema: Fysisk aktivitet

Hjertebarn trenger å være fysisk aktive. Bevegelse er viktig for den motoriske, kognitive og sosiale utviklingen.
Les mer

Kjøp Hjertebarnkalenderen 2012

Hjertebarnkalenderen 2012 er nå i salg. Kjøp Hjertebarnkalenderen i dag, så gir du bedre liv til barn med hjertefeil!
Les mer